Amersfoort bouwt een Huis voor de Stad. De vervanging van het oude stadhuis. Het nieuwe Huis voor de Stad moet in 2026 in gebruik worden genomen. Wij amersfoorters volgen de bouw natuurlijk op de voet. Het ontwerp is van Kraaijenvanger. In het ontwerpboek stellen zij ambitieus: “Een gebouw dat teruggeeft aan de stad, de natuur en de mens op korte en lange termijn. Dit kan door een gebouw te realiseren dat
maximale veerkracht heeft. Met een eeuwige levensduur. Dat niet meer afgebroken hoeft te worden omdat het aangepast kan worden aan veranderende behoeftes in tijd.” Ik zou nu al willen dat ik over 100 jaar een kijkje kon nemen. Het huidige stadhuis werd in 1974 in gebruik genomen en is in 2026 dus 52 jaar in gebruik.
13-04-2025 Zo langzamerhand ontstaat er een echt gebouw. Links groeit het gebouw nog de lucht in terwijl rechts de gevelsluiting zichtbaar is.

23-03-2025 Zoek de verschillen en zie hoe het huis voor de stad groeit.

06-03-2025 Een bijzonder gezicht, de kranen staan stil.

23-02-2025 Onder de vaardige handen van de bouwvakkers zie je de constructie steeds complexer worden.

02-02-2025: Het hele lijnenspel dat bij de eerste verdiepingsvloer te zien was herhaalt zich een verdieping hoger.

12-01-2025: Op het eerste plaatje van dit jaar zie je de eerste verdiepingsvloer groeien.

1-12-2024: De begane grond is nu helemaal gestort. Op de begane grond verrijzen steeds meer constructies voor wanden en kolommen.

17-11-2024 Op deze natte en onstuimige herfstdag toch een moment gevonden om een plaatje te schieten van het amersfoortse Huis voor de Stad in aanbouw. De vloer wordt steeds dichter en er staat stalen wapening voor kolommen. Het oude station Amersfoort NCS mooi gevangen tussen de gieken van twee torenkranen.

27-10-2024 De begane grondvloer is dichtgelegd, er is geen zicht meer op de kelder.

3-10-2024 Je kunt de kelder nog zien maar er wordt hard gewerkt aan de bekisting van de begane grondvloer. Het eerste deel is al gestort.




Amersfoort bouwt een nieuw stadhuis, of zoals dat in deze tijd genoemd wordt een Huis voor de Stad. Tussen de Stadsring, het Spoor en rotonde Nieuwe Poort is een diepe put gegraven en zijn er grote kranen opgesteld.
